پرسش های پرتکرار

در صورتی که پاسخ پرسش خود را در این قسمت نیافتید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

چگونه حساب کاربری خود را بسازم و احراز هویت کنم؟

گوشه سمت چپ و بالای تمام صفحات سایت روی گزینه ورود/ثبت نام کلیک کنید و در صورتی که تاکنون ثبت نام انجام نداده اید گزینه ثبت نام سریع را انتخاب نمایید. شماره موبایل و رمز انتخابی خود و در صورتی که معرف دارید کد معرف را وارد نمایید. (پیشنهاد می شود از رمزهای پیچیده که ترکیبی از حروف ، اعداد و علامت هاست استفاده شود، از رمزهای مشخص مانند شماره موبایل، کد ملی، تاریخ تولد استفاده نکنید) تیک تایید قوانین و مقررات را انتخاب کنید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.در صفحه بعد گزینه احراز هویت را انتخاب کنید و اطلاعات را مطابق فرم تکمیل و در پایان ویدیو احراز هویت را با در دست داشتن کارت ملی خود مطابق توضیحات ضبط و ارسال نمایید.

درصورت فراموشی رمز عبور چه اقدامی انجام دهم؟

در صورت فراموشی رمز عبور , در کادر ورود/ثبت نام بر روی گزینه رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ کلیک کنید و با وارد کردن شماره موبایل خود و دریافت کد پیامکی، نسبت به ایجاد رمز جدید اقدام کنید.

بهترین کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری کدامند؟

در صورتی‌که سرمایه بالایی دارید پیشنهاد می‌شود از کیف پول های سخت افزاری (مانند لجر,کول ولت و سیف پل ) به خاطر امنیت بیشتر استفاده کنید. کیف پول های نرم افزاری مانند تراست ولت و کوینومی نیز با پشتیبانی از شبکه های مختلف و ارزهای بسیار زیاد می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

انتخاب شبکه برای برداشت رمز ارز به چه صورت است؟

هر ارز برای واریز یا برداشت نیاز به انتخاب شبکه دارد. برای واریز و برداشت می بایست شبکه واریز و برداشت ارزها یکی باشند، در صورت انتخاب اشتباه شبکه توسط کاربر امکان برگرداندن رمز ارزهای فرستاده شده بسیار پایین بوده و معمولا غیر ممکن است و مسئولیتی متوجه صرافی ویترین کارت نیست. لذا در انتخاب شبکه و انتقال رمز ارزهای خود نهایت دقت را لحاظ فرمایید.پیشنهاد می‌شود برای انتقال مبلغ های بالاتر ابتدا مقداری ارز را برای تست برداشت کنید. در صورت موفق بودن برداشت، کل مبلغ رو منتقل کنید.

خرید و فروش رمز ارز از کدام قسمت صورت می گیرد؟

در داشبورد بخش خرید و فروش آنی و معاملات پیشرفته معامله خود را انجام دهید. امکان معامله با تتر و تومان برای هر ارز وجود دارد.

دلایل عدم تایید احراز هویت چیست؟

  • 1-واضح نبودن ویدیو
  • 2. عدم تشخیص شماره کارت ملی در ویدیو
  • 3. عدم نمایش کامل کارت ملی
  • 4. عدم نمایش چهره کامل
  • 5. عدم تطبیق شماره موبایل با کد ملی کاربر
تماس با ویترین کارت

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام، در هر ساعت از شبانه روز و هفت روز هفته می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس برقرار کنید. تلفن 02126375752 در روزهای اداری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح تا 5 بعداز ظهر باز است و در 7 روز هفته و 24 ساعته می‌توانید از طریق گفتگوی آنلاین با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

توسعه توسط فناوری اطلاعات مرداس - صرافی برتر ارزهای دیجیتال © کلیه حقوق وبسایت محفوظ و متعلق به صرافی ویترین کارت می‌باشد.